Vishay/Dale CMF554K7000FKEK
CMF554K7000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K7000FKEK
Brief Description
RES 4.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K7000FKEK.pdf
Availability of CMF554K7000FKEK
QUANTITY
CMF554K7000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K7000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF554K7000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K7000FKEK
Related LinksCMF554K, CMF554K7000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K7000FKEK Details Description
Related parts for CMF554K7000FKEK
RES 62K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE BRDBAND CYLINDER 12.00MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 800MA DO204 datasheet.pdf
LED PRISM 3MM RED,GRN SILIC SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 10NS 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
HEAT SHRINK .50" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf