Vishay/Dale CMF554K8100BEBF
CMF554K8100BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K8100BEBF
Brief Description
RES 4.81K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K8100BEBF.pdf
Availability of CMF554K8100BEBF
QUANTITY
CMF554K8100BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K8100BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF554K8100BEBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.81k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K8100BEBF
Related LinksCMF554K, CMF554K8100BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K8100BEBF Details Description
Related parts for CMF554K8100BEBF
OSC XO 25.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.0V SOT89-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 53.6KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FUSE BLOK BLT DWN 32V 500A CHASS datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR RED datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE16 M32 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
LED XLAMP 3000K WHITE 18V SMD datasheet.pdf