Vishay/Dale CMF554K9900BEEA70
CMF554K9900BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K9900BEEA70
Brief Description
RES 4.99K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K9900BEEA70.pdf
Availability of CMF554K9900BEEA70
QUANTITY
CMF554K9900BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K9900BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF554K9900BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K9900BEEA70
Related LinksCMF554K9, CMF554K9900BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K9900BEEA70 Details Description
Related parts for CMF554K9900BEEA70
TVS DIODE 90VWM 146VC SMA datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 15V 1.90A STRAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 166MHZ 208CABGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI ABSO 5V DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS W/PIN WALL datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 540 OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 63 V datasheet.pdf