Vishay/Dale CMF554K9900FHEK70
CMF554K9900FHEK70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K9900FHEK70
Brief Description
RES 4.99K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K9900FHEK70.pdf
Availability of CMF554K9900FHEK70
QUANTITY
CMF554K9900FHEK70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K9900FHEK70
Internal Part NumberEIS-CMF554K9900FHEK70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K9900FHEK70
Related LinksCMF554K9, CMF554K9900FHEK70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K9900FHEK70 Details Description
Related parts for CMF554K9900FHEK70
CONN HEADER 16POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A D2PAK datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 10% 660VAC QC TERM datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
SATA IDT-LATCH TO PIGTAIL 4PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 25MM datasheet.pdf
2.54MM PITCH DIL HORIZ PC TAIL datasheet.pdf
TUBING SPIRAL WRAP BLK 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT SKT datasheet.pdf