Vishay/Dale CMF554M4000FKEK
CMF554M4000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF554M4000FKEK
Brief Description
RES 4.4M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554M4000FKEK.pdf
Availability of CMF554M4000FKEK
QUANTITY
CMF554M4000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554M4000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF554M4000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.4M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554M4000FKEK
Related LinksCMF554M, CMF554M4000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554M4000FKEK Details Description
Related parts for CMF554M4000FKEK
IC FPGA 758 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
LASER MODULE 532NM 5-10MW DOT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.5A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf