Vishay/Dale CMF554M4200FKEB
CMF554M4200FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF554M4200FKEB
Brief Description
RES 4.42M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554M4200FKEB.pdf
Availability of CMF554M4200FKEB
QUANTITY
CMF554M4200FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554M4200FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF554M4200FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554M4200FKEB
Related LinksCMF554M, CMF554M4200FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554M4200FKEB Details Description
Related parts for CMF554M4200FKEB
IC TRANSCVR 8BIT BI-DIR 20TSSOP datasheet.pdf
DSP 16BIT 275MHZ CPM 332-FCPBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX 2PORT ETH EXT 100-MQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1627MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf