Vishay/Dale CMF554M5000FKEA
CMF554M5000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF554M5000FKEA
Brief Description
RES 4.5M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554M5000FKEA.pdf
Availability of CMF554M5000FKEA
QUANTITY
CMF554M5000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554M5000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF554M5000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554M5000FKEA
Related LinksCMF554M, CMF554M5000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554M5000FKEA Details Description
Related parts for CMF554M5000FKEA
TOOL HAND DAHT PIDG 18-22AWG datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 30V 1.5A 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 56 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.124 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.5% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 30POS datasheet.pdf