Vishay/Dale CMF554M5300FHEB
CMF554M5300FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF554M5300FHEB
Brief Description
RES 4.53M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554M5300FHEB.pdf
Availability of CMF554M5300FHEB
QUANTITY
CMF554M5300FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554M5300FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF554M5300FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554M5300FHEB
Related LinksCMF554M, CMF554M5300FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554M5300FHEB Details Description
Related parts for CMF554M5300FHEB
CONN RECEPT 30POS .050 W/LATCH datasheet.pdf
CONN RECPT 10POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FET RF LDMOS 180W H-36260-2 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DUAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CUTTER SET datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16DRT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 16V X7R 1206 datasheet.pdf