Vishay/Sprague T95D157K010LSSL
T95D157K010LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D157K010LSSL
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
T95D157K010LSSL.pdf
Availability of T95D157K010LSSL
QUANTITY
T95D157K010LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157K010LSSL
Internal Part NumberEIS-T95D157K010LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)75 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157K010LSSL
Related LinksT95D157, T95D157K010LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157K010LSSL Details Description
Related parts for T95D157K010LSSL
ADAPTER TEST W/PINS 107.6MM WDU datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 3A DPAK datasheet.pdf
CONN PLUG HSNG 12POS FREE HANG datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS2066-293 datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CORD PWR R/A FEMALE-OPEN END .5M datasheet.pdf
RES 115K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf