Hirose Electric Co Ltd H2AXG-10108-R4
H2AXG-10108-R4 picture photo
Mfg. Part Number
H2AXG-10108-R4
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A2015R/X 8"
Datasheet Download
H2AXG-10108-R4.pdf
Availability of H2AXG-10108-R4
QUANTITY
H2AXG-10108-R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2AXG-10108-R4
Internal Part NumberEIS-H2AXG-10108-R4
Contact EndPin to Cable (Round)
Length8.0" (203.2mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2AXG-10108-R4
Related LinksH2AXG-1, H2AXG-10108-R4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2AXG-10108-R4 Details Description
Related parts for H2AXG-10108-R4
CONN RECEPT 5POS W/RAMP SL156 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
SIDACTOR BIDIR 190V 250A TO-92 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 7MHZ RRO 16LFCSP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 10 V datasheet.pdf