AVX Corporation TAP336M010SRW
TAP336M010SRW picture photo
Mfg. Part Number
TAP336M010SRW
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 20% RADIAL
Datasheet Download
TAP336M010SRW.pdf
Availability of TAP336M010SRW
QUANTITY
TAP336M010SRW Order Process
Ship out your order
Specifications of TAP336M010SRW
Internal Part NumberEIS-TAP336M010SRW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesTAP
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Manufacturer Size CodeF
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAP336M010SRW
Related LinksTAP336, TAP336M010SRW Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAP336M010SRW Details Description
Related parts for TAP336M010SRW
RES 160 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
POT 500 OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SMD GW datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
LED PM INDICATOR PROMINENT RED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 12A 125V datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf