Vishay/Dale CMF554M9900FKEA
CMF554M9900FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF554M9900FKEA
Brief Description
RES 4.99M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554M9900FKEA.pdf
Availability of CMF554M9900FKEA
QUANTITY
CMF554M9900FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554M9900FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF554M9900FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554M9900FKEA
Related LinksCMF554M, CMF554M9900FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554M9900FKEA Details Description
Related parts for CMF554M9900FKEA
RES SMD 45.3 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 2AG datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp 50PC datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 1410 datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
OSC MEMS 120.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf