Vishay/Dale CMF554R9900FKBF
CMF554R9900FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF554R9900FKBF
Brief Description
RES 4.99 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554R9900FKBF.pdf
Availability of CMF554R9900FKBF
QUANTITY
CMF554R9900FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554R9900FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF554R9900FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554R9900FKBF
Related LinksCMF554R, CMF554R9900FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554R9900FKBF Details Description
Related parts for CMF554R9900FKBF
IC OPAMP VFB 60MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 2.93V SOT-23B datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 350KHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLUE 100' datasheet.pdf
15 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf