Vishay/Dale CMF554R9900FLEA70
CMF554R9900FLEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF554R9900FLEA70
Brief Description
RES 4.99 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554R9900FLEA70.pdf
Availability of CMF554R9900FLEA70
QUANTITY
CMF554R9900FLEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554R9900FLEA70
Internal Part NumberEIS-CMF554R9900FLEA70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554R9900FLEA70
Related LinksCMF554R9, CMF554R9900FLEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554R9900FLEA70 Details Description
Related parts for CMF554R9900FLEA70
RES ADJ 500 OHM 25W 10% LUGS datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE 3POS M12 PLUG-2 WIRE 3M datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRICOLOR DISPLAY 64X120 115V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
YEK BLK 1/2"X 36YD BULK datasheet.pdf
METRAL 1000 RCPT 5ROW SIGNAL datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 63 V datasheet.pdf