Vishay/Dale CMF5552K000BHEB
CMF5552K000BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5552K000BHEB
Brief Description
RES 52K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5552K000BHEB.pdf
Availability of CMF5552K000BHEB
QUANTITY
CMF5552K000BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5552K000BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5552K000BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5552K000BHEB
Related LinksCMF5552, CMF5552K000BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5552K000BHEB Details Description
Related parts for CMF5552K000BHEB
IC REG LDO 5V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 290MA 960 MOHM TH datasheet.pdf
FERRULE INS VNL AWG4 BK 3/4" datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T20 8.31" datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
IC CLK CK505 BROADWATER 64TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC datasheet.pdf