Vishay/Dale CMF5557K600DHEB
CMF5557K600DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5557K600DHEB
Brief Description
RES 57.6K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5557K600DHEB.pdf
Availability of CMF5557K600DHEB
QUANTITY
CMF5557K600DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5557K600DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5557K600DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5557K600DHEB
Related LinksCMF5557, CMF5557K600DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5557K600DHEB Details Description
Related parts for CMF5557K600DHEB
CONVERTER DC-DC 48VIN 16A HORZ datasheet.pdf
FUSEHOLDER KNOB 3AG SCREWDRIVR datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING 16-14AWG SOLIS datasheet.pdf
RES SMD 1.3KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CURRENT SHUNT COMP OUT 8MSOP datasheet.pdf
RES 50.0K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
RES 20K OHM 2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HAN PUSHPULL POWER PFT M-QL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 400 OHM 5% 55W datasheet.pdf