Vishay/Dale CMF5557R600FKR870
CMF5557R600FKR870 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5557R600FKR870
Brief Description
RES 57.6 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5557R600FKR870.pdf
Availability of CMF5557R600FKR870
QUANTITY
CMF5557R600FKR870 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5557R600FKR870
Internal Part NumberEIS-CMF5557R600FKR870
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5557R600FKR870
Related LinksCMF5557R, CMF5557R600FKR870 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5557R600FKR870 Details Description
Related parts for CMF5557R600FKR870
DIODE GEN PURP 800V 1A DO214AC datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 200MSPS 44-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 250MSPS DUAL 64VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 90MA 40 OHM SMD datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SD CARD A10S 4GB LINUX A8 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 22P 100MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
470000UF 25V 90X146MM 85C 15000H datasheet.pdf