Vishay/Dale CMF555M2300FKEA
CMF555M2300FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF555M2300FKEA
Brief Description
RES 5.23M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF555M2300FKEA.pdf
Availability of CMF555M2300FKEA
QUANTITY
CMF555M2300FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF555M2300FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF555M2300FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF555M2300FKEA
Related LinksCMF555M, CMF555M2300FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF555M2300FKEA Details Description
Related parts for CMF555M2300FKEA
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
LAMP SUPER BRIGHT GREEN LED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1PH 1A 600V 4SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
LED CBL ASSY 5MM 0.5W W/BK 18"LD datasheet.pdf
12000UF 25V 30X30MM 105C 5000H datasheet.pdf