Vishay/Dale RNR50J6812FSB14
RNR50J6812FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50J6812FSB14
Brief Description
RES 68.1K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50J6812FSB14.pdf
Availability of RNR50J6812FSB14
QUANTITY
RNR50J6812FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50J6812FSB14
Internal Part NumberEIS-RNR50J6812FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50J6812FSB14
Related LinksRNR50J6, RNR50J6812FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50J6812FSB14 Details Description
Related parts for RNR50J6812FSB14
RES SMD 29.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DESICCANT 1 UNIT 1800/DRUM datasheet.pdf
SURFACE BELT 1X18" A MED datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP POLYMER 82UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf