Vishay/Dale CMF55604R00FHEA
CMF55604R00FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55604R00FHEA
Brief Description
RES 604 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55604R00FHEA.pdf
Availability of CMF55604R00FHEA
QUANTITY
CMF55604R00FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55604R00FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55604R00FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55604R00FHEA
Related LinksCMF5560, CMF55604R00FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55604R00FHEA Details Description
Related parts for CMF55604R00FHEA
RES SMD 1.65K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 0.475 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf