Vishay/Dale CMF5560K400FHEB70
CMF5560K400FHEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5560K400FHEB70
Brief Description
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5560K400FHEB70.pdf
Availability of CMF5560K400FHEB70
QUANTITY
CMF5560K400FHEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5560K400FHEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5560K400FHEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5560K400FHEB70
Related LinksCMF5560K, CMF5560K400FHEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5560K400FHEB70 Details Description
Related parts for CMF5560K400FHEB70
MODULE DDR 512MB 200-SODIMM datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 8SOIC datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 3.9V 4-USPN datasheet.pdf
LED SPACER 3MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT PIN datasheet.pdf