Vishay/Dale CMF5563K400FHEA70
CMF5563K400FHEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5563K400FHEA70
Brief Description
RES 63.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5563K400FHEA70.pdf
Availability of CMF5563K400FHEA70
QUANTITY
CMF5563K400FHEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5563K400FHEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5563K400FHEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5563K400FHEA70
Related LinksCMF5563K, CMF5563K400FHEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5563K400FHEA70 Details Description
Related parts for CMF5563K400FHEA70
TERMINAL BLOCK 11POS 5.08MM GRN datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 7MM VERT 3POS PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 106A D2PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 68POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf