Vishay/Dale CMF5563K400FHR670
CMF5563K400FHR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5563K400FHR670
Brief Description
RES 63.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5563K400FHR670.pdf
Availability of CMF5563K400FHR670
QUANTITY
CMF5563K400FHR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5563K400FHR670
Internal Part NumberEIS-CMF5563K400FHR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5563K400FHR670
Related LinksCMF5563K, CMF5563K400FHR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5563K400FHR670 Details Description
Related parts for CMF5563K400FHR670
IC 2CH TXCVR LIU T1/E1 5V 44PLCC datasheet.pdf
CONN FPC VERT 22POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC PLL CLOCK GEN 25MHZ 40LFCSP datasheet.pdf
TRANSISTOR PWR LDMOS ACC-4L datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf