Vishay/Dale CMF55649K00FHBF
CMF55649K00FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55649K00FHBF
Brief Description
RES 649K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55649K00FHBF.pdf
Availability of CMF55649K00FHBF
QUANTITY
CMF55649K00FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55649K00FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF55649K00FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55649K00FHBF
Related LinksCMF5564, CMF55649K00FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55649K00FHBF Details Description
Related parts for CMF55649K00FHBF
INDUCT ARRAY 2 COIL 21.73UH SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 500MA 2 OHM TH datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO220AB datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf