Vishay/Dale CMF55649K00FHEB
CMF55649K00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55649K00FHEB
Brief Description
RES 649K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55649K00FHEB.pdf
Availability of CMF55649K00FHEB
QUANTITY
CMF55649K00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55649K00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55649K00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55649K00FHEB
Related LinksCMF5564, CMF55649K00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55649K00FHEB Details Description
Related parts for CMF55649K00FHEB
JACK SCREW SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
TERM PC TEST POINT LOOP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 139MA 7.68 OHM datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf