Vishay/Dale CMF55649R00BEEB
CMF55649R00BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55649R00BEEB
Brief Description
RES 649 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55649R00BEEB.pdf
Availability of CMF55649R00BEEB
QUANTITY
CMF55649R00BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55649R00BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF55649R00BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55649R00BEEB
Related LinksCMF5564, CMF55649R00BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55649R00BEEB Details Description
Related parts for CMF55649R00BEEB
OSC XO 16.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 35MA SOT89-3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 200MA DO35 datasheet.pdf
IC BOOST CONVERTER PMU 20QFN datasheet.pdf
SENS GYRO 300DEG/S DGTL 14CLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SOD123 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 10% 0603 datasheet.pdf
M12 CORD 4XAWG22/7 OUTD 2XM12 AN datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
CAP FILM 510NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
Precision Low Power 2.048 V SOT-23 Voltage Reference IC datasheet.pdf