Vishay/Dale CMF5564K900FKEB70
CMF5564K900FKEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5564K900FKEB70
Brief Description
RES 64.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5564K900FKEB70.pdf
Availability of CMF5564K900FKEB70
QUANTITY
CMF5564K900FKEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5564K900FKEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5564K900FKEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5564K900FKEB70
Related LinksCMF5564K, CMF5564K900FKEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5564K900FKEB70 Details Description
Related parts for CMF5564K900FKEB70
CONN TAP 10POS STR TIN W/O SCREW datasheet.pdf
IC CLK LINK REPLICATOR HDTV datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 13pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
COUPLER 3DB 90DEG 700MHZ-1.4GHZ datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf