Vishay/Dale CMF55665K00DHEB
CMF55665K00DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55665K00DHEB
Brief Description
RES 665K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55665K00DHEB.pdf
Availability of CMF55665K00DHEB
QUANTITY
CMF55665K00DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55665K00DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55665K00DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55665K00DHEB
Related LinksCMF5566, CMF55665K00DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55665K00DHEB Details Description
Related parts for CMF55665K00DHEB
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 22POS datasheet.pdf
KWIK NUT 0.460" NYLON M5 datasheet.pdf
LED 5MM VERT SUP CLEAR GRN PCMNT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16DIP datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 24BIT DUAL 56TSSOP datasheet.pdf
TXRX TRANSLATING DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 09VIN 24VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
HD-BNC TO BNC STRT PLUG 18" datasheet.pdf