Vishay/Dale CMF55665R00BEEA
CMF55665R00BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55665R00BEEA
Brief Description
RES 665 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55665R00BEEA.pdf
Availability of CMF55665R00BEEA
QUANTITY
CMF55665R00BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55665R00BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF55665R00BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55665R00BEEA
Related LinksCMF5566, CMF55665R00BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55665R00BEEA Details Description
Related parts for CMF55665R00BEEA
IC MPU Z180 33MHZ 80QFP datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES MO 2W 0.681 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIAC 800V 8A TO220AB datasheet.pdf
RES 34 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 8.5A 23.3 MOHM datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 17.5A CPT3 datasheet.pdf