Vishay/Dale CMF55665R00BHR6
CMF55665R00BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55665R00BHR6
Brief Description
RES 665 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55665R00BHR6.pdf
Availability of CMF55665R00BHR6
QUANTITY
CMF55665R00BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55665R00BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF55665R00BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55665R00BHR6
Related LinksCMF5566, CMF55665R00BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55665R00BHR6 Details Description
Related parts for CMF55665R00BHR6
IC VID VOLTAGE PROGRAMMER 10MSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
SWITCH BLOCK 1 NO 1 NC datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 10W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IMPACT 85OHM BP 3X8 RW SN datasheet.pdf
220UF 63V 10X30MM 85C 8000H datasheet.pdf
Low Voltage 1.2 V to 5.5 V, Bidirectional, Logic Level Translators IC datasheet.pdf