Vishay/Dale CMF55681K00BER670
CMF55681K00BER670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55681K00BER670
Brief Description
RES 681K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55681K00BER670.pdf
Availability of CMF55681K00BER670
QUANTITY
CMF55681K00BER670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55681K00BER670
Internal Part NumberEIS-CMF55681K00BER670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55681K00BER670
Related LinksCMF55681, CMF55681K00BER670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55681K00BER670 Details Description
Related parts for CMF55681K00BER670
IDC CABLE - MSC40K/MC40F/MCS40K datasheet.pdf
ROTATING MICROGRAB TEST CLIP RED datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 4V X7S 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 28SSOP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL LP SER 16-DIP datasheet.pdf
IC FPGA 270 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CBL ASSY 10' TEFLEX NM NM datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W DO214AC datasheet.pdf