Vishay/Dale CMF55681K00FHEA
CMF55681K00FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55681K00FHEA
Brief Description
RES 681K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55681K00FHEA.pdf
Availability of CMF55681K00FHEA
QUANTITY
CMF55681K00FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55681K00FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55681K00FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55681K00FHEA
Related LinksCMF5568, CMF55681K00FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55681K00FHEA Details Description
Related parts for CMF55681K00FHEA
CONVERTER DC/DC +/-15V OUT 15W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf