Vishay/Dale CMF55681K00FKBF
CMF55681K00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55681K00FKBF
Brief Description
RES 681K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55681K00FKBF.pdf
Availability of CMF55681K00FKBF
QUANTITY
CMF55681K00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55681K00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF55681K00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55681K00FKBF
Related LinksCMF5568, CMF55681K00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55681K00FKBF Details Description
Related parts for CMF55681K00FKBF
BOARD RS232 ZIGBEE MOD PRO datasheet.pdf
RES 3M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC CLOCK TIMING 200MHZ 56MLF datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf