Johanson Technology Inc. 251R15S2R7DV4E
251R15S2R7DV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S2R7DV4E
Brief Description
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S2R7DV4E.pdf
Availability of 251R15S2R7DV4E
QUANTITY
251R15S2R7DV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S2R7DV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S2R7DV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S2R7DV4E
Related Links251R15S, 251R15S2R7DV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S2R7DV4E Details Description
Related parts for 251R15S2R7DV4E
CONN RCPT 106/33C4 ARINC 404 datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4 GHZ datasheet.pdf
IC PCIE CLOCK GEN 48QFN datasheet.pdf
FIXED IND 94NH 490MA 630 MOHM datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 75PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf