Vishay/Dale CMF55681R00DHR6
CMF55681R00DHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55681R00DHR6
Brief Description
RES 681 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55681R00DHR6.pdf
Availability of CMF55681R00DHR6
QUANTITY
CMF55681R00DHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55681R00DHR6
Internal Part NumberEIS-CMF55681R00DHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55681R00DHR6
Related LinksCMF5568, CMF55681R00DHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55681R00DHR6 Details Description
Related parts for CMF55681R00DHR6
IDC CABLE - MKS26K/MC26F/MCG26K datasheet.pdf
IC DECODER 3 TO 8 LINE 16-SOIC datasheet.pdf
BOX ALUMINUM GRAY 4"L X 2.3"W datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 580MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC FRAM 64KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf