Vishay/Dale CMF55681R00FKBF39
CMF55681R00FKBF39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55681R00FKBF39
Brief Description
RES 681 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55681R00FKBF39.pdf
Availability of CMF55681R00FKBF39
QUANTITY
CMF55681R00FKBF39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55681R00FKBF39
Internal Part NumberEIS-CMF55681R00FKBF39
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55681R00FKBF39
Related LinksCMF55681, CMF55681R00FKBF39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55681R00FKBF39 Details Description
Related parts for CMF55681R00FKBF39
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ3 PG16 datasheet.pdf
POWER STRIP 24" 20A 8OUT 15'C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN CABLE 3CONDUCTR W/LED datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf