Vishay/Dale CMF55681R00FKBF39
CMF55681R00FKBF39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55681R00FKBF39
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 681 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55681R00FKBF39.pdf
Availability of CMF55681R00FKBF39
QUANTITY
CMF55681R00FKBF39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55681R00FKBF39
Internal Part NumberEIS-CMF55681R00FKBF39
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55681R00FKBF39
Related LinksCMF55681, CMF55681R00FKBF39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55681R00FKBF39 Details Description
Related parts for CMF55681R00FKBF39
IC RELAY PHOTOVO 60V 1A 6-SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK RAIL MNT KRG BN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LUP 10.16/05/90V 3.2SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 600MA 370 MOHM datasheet.pdf
381 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF DOWN datasheet.pdf
34 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 100VDC RDL datasheet.pdf