Vishay/Dale CMF5568K900FHEB
CMF5568K900FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5568K900FHEB
Brief Description
RES 68.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5568K900FHEB.pdf
Availability of CMF5568K900FHEB
QUANTITY
CMF5568K900FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5568K900FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5568K900FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5568K900FHEB
Related LinksCMF5568, CMF5568K900FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5568K900FHEB Details Description
Related parts for CMF5568K900FHEB
CONN RCPT AUDIO 3POS R/A MALE datasheet.pdf
FILM POLARIZING 475 X 625MM datasheet.pdf
12P MTA156 PSTD CONN 18AWG LF datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES 988K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 200MW 1005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.326582MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf