ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32160F-7TLI-TR
IS42S32160F-7TLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32160F-7TLI-TR
Brief Description
IC SDRAM 512MB 143MHZ 86TSOP
Datasheet Download
IS42S32160F-7TLI-TR.pdf
Availability of IS42S32160F-7TLI-TR
QUANTITY
IS42S32160F-7TLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32160F-7TLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S32160F-7TLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size512M (16M x 32)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package86-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32160F-7TLI-TR
IS42S32160F-7TLI-TR Details Description
Related parts for IS42S32160F-7TLI-TR
FIXED IND 8.2UH 7.2A 10.9 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 100MA 15.3 OHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC SNGL CHIP RF TX LP 64-TQFP datasheet.pdf
CONN SOCKET LGA 1156POS GOLD datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
EUROCOD RCPT CONN BLK PA 3CKT datasheet.pdf
TIE HOLDER ADH 1X1" datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
270UF 16V 10X12MM 105C 4000H datasheet.pdf