Vishay/Dale CMF5568R000GKEA
CMF5568R000GKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5568R000GKEA
Brief Description
RES 68 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF5568R000GKEA.pdf
Availability of CMF5568R000GKEA
QUANTITY
CMF5568R000GKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5568R000GKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5568R000GKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5568R000GKEA
Related LinksCMF5568, CMF5568R000GKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5568R000GKEA Details Description
Related parts for CMF5568R000GKEA
SWITCH MINI SPDT 5A 7.6GF datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 WW datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS .4MM BOARD-BOARD datasheet.pdf
FUSE PTC RESET .500A 30V 1812 SM datasheet.pdf
CCTV CORNER / PIPE BASE - WHITE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
POWER SUPPLY 28W 2 CHANNEL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf