Vishay/Dale CMF556K9800FHR670
CMF556K9800FHR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF556K9800FHR670
Brief Description
RES 6.98K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF556K9800FHR670.pdf
Availability of CMF556K9800FHR670
QUANTITY
CMF556K9800FHR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF556K9800FHR670
Internal Part NumberEIS-CMF556K9800FHR670
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF556K9800FHR670
Related LinksCMF556K9, CMF556K9800FHR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF556K9800FHR670 Details Description
Related parts for CMF556K9800FHR670
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16DIP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 48V datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 584MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LP38513TJ-ADJ datasheet.pdf
RELAY SSR 660VAC/50A DC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf