Vishay/Dale CMF556K9800FKR670
CMF556K9800FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF556K9800FKR670
Brief Description
RES 6.98K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF556K9800FKR670.pdf
Availability of CMF556K9800FKR670
QUANTITY
CMF556K9800FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF556K9800FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF556K9800FKR670
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF556K9800FKR670
Related LinksCMF556K9, CMF556K9800FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF556K9800FKR670 Details Description
Related parts for CMF556K9800FKR670
LED ORANGE 0603 SMD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 0.16A TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 5.8V 75MA SNT6A datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.05A SMINI3 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
UMQ SAFETY MAT 39.5"X36" SPECIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS STRGHT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf