Vishay/Dale CMF5571K500FKEA70
CMF5571K500FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5571K500FKEA70
Brief Description
RES 71.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5571K500FKEA70.pdf
Availability of CMF5571K500FKEA70
QUANTITY
CMF5571K500FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5571K500FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5571K500FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5571K500FKEA70
Related LinksCMF5571K, CMF5571K500FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5571K500FKEA70 Details Description
Related parts for CMF5571K500FKEA70
CONN RCPT 7POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 3.88K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.715 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6POS SLD CUP datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS INLINE PIN datasheet.pdf
MICRO 25C S 120" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
AIRMAX datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf