Vishay/Dale CMF5573K200FHEK
CMF5573K200FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5573K200FHEK
Brief Description
RES 73.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5573K200FHEK.pdf
Availability of CMF5573K200FHEK
QUANTITY
CMF5573K200FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5573K200FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5573K200FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5573K200FHEK
Related LinksCMF5573, CMF5573K200FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5573K200FHEK Details Description
Related parts for CMF5573K200FHEK
RES SMD 46.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 130 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
MTCA POWER MODULE CONNECTOR datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
5.00MM EUR DR HDR HORZ CE GRN 20 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CRIMP RECEPTACLE TERMINAL datasheet.pdf
FILTER EMI 100PF 250V RADIAL datasheet.pdf