Sprague Goodman GYA22000
GYA22000 picture photo
Mfg. Part Number
GYA22000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 2.2-22PF 100V TH
Datasheet Download
GYA22000.pdf
Availability of GYA22000
QUANTITY
GYA22000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GYA22000
Internal Part NumberEIS-GYA22000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range2.2 ~ 22pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / DimensionRound - 0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GYA22000
Related LinksGYA2, GYA22000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GYA22000 Details Description
Related parts for GYA22000
FLUORO-ETHELENE TUBING 120MTR/RL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 300MW SMT3 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.8W D 24TQFN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20K OHM 5% 40W datasheet.pdf