Vishay/Dale CMF5575K000CHEA
CMF5575K000CHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5575K000CHEA
Brief Description
RES 75K OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF5575K000CHEA.pdf
Availability of CMF5575K000CHEA
QUANTITY
CMF5575K000CHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5575K000CHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5575K000CHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5575K000CHEA
Related LinksCMF5575, CMF5575K000CHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5575K000CHEA Details Description
Related parts for CMF5575K000CHEA
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 14.5VWM 26.5VC SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GRN/GRN DIFF datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 453 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
PS 3.50/03/90 3.5SN OR datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 36POS TIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A datasheet.pdf