Vishay/Dale CMF5576R800FKEB70
CMF5576R800FKEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5576R800FKEB70
Brief Description
RES 76.8 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5576R800FKEB70.pdf
Availability of CMF5576R800FKEB70
QUANTITY
CMF5576R800FKEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5576R800FKEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5576R800FKEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5576R800FKEB70
Related LinksCMF5576R, CMF5576R800FKEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5576R800FKEB70 Details Description
Related parts for CMF5576R800FKEB70
CONN HOUSING 1POS RED datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
1200UF 6,3V 10X16MM 125C 3000H datasheet.pdf