Vishay/Dale CMF55787K00FKR6
CMF55787K00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55787K00FKR6
Brief Description
RES 787K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55787K00FKR6.pdf
Availability of CMF55787K00FKR6
QUANTITY
CMF55787K00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55787K00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF55787K00FKR6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55787K00FKR6
Related LinksCMF5578, CMF55787K00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55787K00FKR6 Details Description
Related parts for CMF55787K00FKR6
RES SMD 16K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 M20 datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS MALE PANEL #26 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1808 datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH HARTING MCON 310 datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 1X3 W/ADH datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.65A 46 MOHM datasheet.pdf