Vishay/Dale CMF557K2300DHEB
CMF557K2300DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF557K2300DHEB
Brief Description
RES 7.23K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF557K2300DHEB.pdf
Availability of CMF557K2300DHEB
QUANTITY
CMF557K2300DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF557K2300DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF557K2300DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.23k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF557K2300DHEB
Related LinksCMF557K, CMF557K2300DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF557K2300DHEB Details Description
Related parts for CMF557K2300DHEB
CABLE MNT ADH FOAM GRY NYL 3.25" datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100 DL SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23 datasheet.pdf
IC USB POWER MANAGER 10-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.35A 8SOIC datasheet.pdf