Vishay/Dale CMF557K3200CHEA
CMF557K3200CHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF557K3200CHEA
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF557K3200CHEA.pdf
Availability of CMF557K3200CHEA
QUANTITY
CMF557K3200CHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF557K3200CHEA
Internal Part NumberEIS-CMF557K3200CHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF557K3200CHEA
Related LinksCMF557K, CMF557K3200CHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF557K3200CHEA Details Description
Related parts for CMF557K3200CHEA
RES SMD 33K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC PWM STEP-DN CONV 600MA 16-WLP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 25A TO-220 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 7.6A 12 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X8R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
4MM MICROLEAD TO .031 J SILIC 1 datasheet.pdf